Kuchyňská svítidla

dálkový ovladač - stmívání, nastavení bílé

Cloud RC LED

od 4 312 Kč

Kuchyňská svítidla - svítidla do kuchyně

Protože kuchyně patří mezi nejdůležitější místnosti v domě, kde hospodyňky tráví hodně času, je potřeba velmi dobře zvažovat vhodné nasvícení.

Jako hlavní osvětlení volíme stropní svítidla nebo podhledové osvětlení v případě podhledu. Do kuchyně na strop bych doporučil počítat okolo 450 lm na m2.

Vhodné kuchyňské osvětlení stropu pak najdete v sekci - Stropní svítidla v případě podhledu pak - Vestavěná svítidla.

Dalším osvětlením kuchyňské linky jsou pak svítidla pod kuchyňskou linku.  Tato svítidla by měla vhodným způsobem nasvítit pracovní prostor kuchyňské linky.

Velmi často se nyní k osvětlení kuchyňské linky používají vhodné LED pásky. Doporučuji pásek okolo 1300 -1500 lumenů, který se zapustí do hliníkového profilu.

Linku můžeme nasvítit i svítidly nad kuchyňskou linku,  jež se montují na vrch skříňky. Jedná se o zajimavý dekorativní prvek,  svítivost je však menší neboť světlo nedosvítí přes skříňku  ke stěně kuch. linky.

Velmi důležitou kategorií jsou pak kuchyňské lustry - klasika, která má tradici. Ke stolu se scházejí členové rodiny, tráví zde společný čas, proto je potřeba vhodným výběrem stůl nasvítit. Tento lustr by měl nejen designově zapadat do koncepce kuchyně a obývacího pokoje (pokud je vše propojeno), ale také vytvářet nerušivé osvětlení pro večerní setkávání členů rodiny i jejich návštěv.