Lampičky

výprodej

Isaca

od 221 Kč
akce

Clip

od 161 Kč

Stolní lampy, lampičly

Vhodně vybraná lampička je zajimavým funkčně - dekorativním prvkem každého interieru.
Proto je mají bytoví architekti tak rádi.

V anglo-saských zemích bývají stolní lampy nedílnou součástí interieru a mnohdy nahrazují hlavní osvětlení , jsou-li navrženy v dostatečném počtu.
Do obyvacího pokoje hledáme větší stolní lampu pro navození večerní atmosféry.
V ložnicích pak menší noční lampičky, které slouží jak k příležitostnému čtení, tak jako orientační světlo při probuzení.

Nedílnou součástí bývají také lampy a lampičky v každém vícehvězdičkovém hotelovém pokoji či penzionu.

Stolní lampy a lampičky se liší jak materiálovým provrdením spodní základny - jsou  z ušlechtilých materiálů: sklo, keramické, dřevo, kovové či drátové. U modernějších či levnějších pak plast.

Klobouky - stínidla  či schirmy bývají zpavidla látkové z různých látek, různých barev a hrubostí. Levnější pak imitace látky z plastu. Méně obvyklé jsou u stolních lamp clony ze skla a keramiky.

Jako zdroj doporučuji samostatnou LED žárovku (na patici E27,E14), která při dlouhém svitu lampičky energii šetří. Pro náročné je pak možno dokoupit stmívací LED žárovku ovládanou přes telefon či tablet.

Co do účelu pak rozdělujeme na moderní stolní lampy, retro stolní lampy, samostatnou kapitolu pak máme  kancelářské stolní lampy či lampy na pracovní stůl.

Některé lampy mohou mít integrovanou LED žárovku, u ní zdroj nelze měnit.

Lampičky můžete také nalézt v různých sadách moderních, klasických a designových svítidel.